لطفا منتظر بمانید...

پرسش و پاسخ

قوانین :

  • قبل از ثبت پرسش ، موضوع یا عنوان مورد نظر خود را در متن پرسش جستجو نمایید. مانند: ده پهلوی نقره - فروش سکه - سکه تقلبی - سکه ارور
  • قبل از ثبت هرگونه پرسش ، لطفا بخش های «اصطلاحات سکه شناسی» ، «دانستنی ها» و «فهرست سکه های سایت» را مطالعه و مشاهده کنید. در صورتی که به پاسخ خود نرسیدید، سپس اقدام به ثبت پرسش نمایید.
  • به پرسش های تکراری پاسخ داده نمی شود! و پایگاه سکه ها در تایید یا رد یک پرسش مختار است. پرسش خود را چند مرتبه ارسال نفرمایید.
  • با توجه به ممنوعیت خرید و فروش سکه های چکشی (باستانی - تاریخی)، از پرسش در مورد «قیمت» ، «اصالت» و «نحوه خرید و فروش» آن جداً خودداری فرمایید.

+ ارسال پرسش جدید

 

 

پرسش ها

عنوان پرسش: ترک پولک
متن پرسش: با سلام و عرض تبریک سال نو
میخواستم بدونم ترک پولک سکه چه تاثیری روی قیمت آن سکه میگذارد؟
آیا نسبت به سکه سالم با همان کیفیت ارزش بیشتر و یا کمتری دارد؟
با تشکر
عنوان پرسش: ارور و ارزش سکه 2 ریال پهلوی
متن پرسش: با سلام آیا سکه ارور دارد و ارزش آن چقدر می باشد؟
همچنین سکه دارای یک تو رفتگی به ضخامت حدودا 1 میلیمتمر به سمت روی آن می باشد و گود است
عنوان پرسش: ارور و ارزش سکه 25 دینار
متن پرسش: با سلام ، می خوستم بدانم که سکه در تصویر ارو دارد و ارزش آن چقدر می باشد؟ ، لازم به ذکر است که پشت سکه کاملا صاف می باشد
عنوان پرسش: انشاالله که روزگار را شاد سپری می کنید؟
متن پرسش: سلاموعرص ادب .نوروز باستان راخدمت اساتید محترم سایت وزین سکه ها بویزه حاج اقا موسوی تبریک عرص میکنم .
عنوان پرسش: سکه طلای ناصرالدین شاه
متن پرسش: با سلام و احترام
ارزانترین سکه طلای دو تومانی و ۱ تومانی از لحاظ سال و ارور و حالات دیگر (حالت معمول سکه ی طلای ۱ تومانی و دو تومانی ناصری) چقدر میشود و از آن ها ضرب دو زده شده است؟
عنوان پرسش: پولک ضرب نشده سکه قاجاری
متن پرسش: با سلام و عرض وقت بخیر خدمت مجموعه داران و اساتید گرانقدر. در ارتباط با پولک ضرب نشده سکه 2هزاردیناری سوالی داشتم. در فروشگاه ایران انتیک محصولی با کد کالا 004163 قرار دارد که عنوان کالا "پولک ضرب نشده سکه 2000 دینار - احمد شاه" می باشد. سوالی که دارم این است که چگونه احمد شاه بودن آن مشخص شده است؟! از آنجا که وزن و قطر سکه های دوهزار دیناری خطی و تصویری یکی است ملاک احمد شاه بودن یا محمد علی شاه بودن یا مظفرالدین شاه بودن آن چیست؟! ممنون میشم توضیحاتی در این خصوص محبت بفرمایید.
عنوان پرسش: توضیحات سکه
متن پرسش: با سلام و خسته نباشید بیکران خدمت اقای موسوی و دوستان، ببخشید میخاستم بدونم این سکه دارای چه کیفیتی و حدود چقدر ارزش مالی میباشد؟
عنوان پرسش: مدال غیرت احمدشاه
متن پرسش: با سلام . میخواستم اطلاع دهید که قیمت کنونی مدال غیرت احمدشاه ( هر دو نمونه ی مسی و نقره ای ) چقدر است و در صورت دسته دار بودن ( که در این نوع مدال به فراوانی دیده می شود ) ، چه میزان از قیمت آن کاسته می شود . با تشکر .
عنوان پرسش: Proof یا Proof like؟
متن پرسش: با سلام

این سکه طلای ناصرالدین شاه با توجه به کیفیت ضرب خوب و اثرات کامیو Cameo effect آیا پروف یا پروف لایک هست؟
عنوان پرسش: یک پهلوی خطی رضا شاه
متن پرسش: با سلام
ارزش تقریبی یک پهلوی خطی 1305 رضاشاه در کیفیت بانکی چنده؟