لطفا منتظر بمانید...

سکه های طلا و نقره منقش به بارگاه ائمه اطهار (ع) رونمایی شد

سکه های طلا و نقره منقش به بارگاه ملکوتی امام رضا (ع)، امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل (ع) با حضور استاندار کرمان در کرمان رونمایی شد.

به گزارش سکه ها به نقل از ایرنا ، رضا معقول زاده مدیریت شرکت ضرب کننده، اظهار کرد: این سکه ها به دلیل طرح های ویژه ای که دارند بسیار ارزشی، انقلابی و اسلامی بوده و برگرفته از فرهنگ شیعه هستند و گامی کوچک برای کمک به پیشبرد اهداف شیعه خواهد بود.

معقول زاده ادامه داد: در گام دوم فعالیت این شرکت، سکه هایی منقش به آثار باستانی و مشاهیر مختلف تولید خواهد شد و عمده هدف ما این است که سکه ها را در کشورهای عراق و سوریه در اختیار زائران بگذاریم تا بتوانند این هدیه را به عنوان فرهنگ شیعه گسترش دهند.

وی افزود: وزن سکه های نقره 5 گرم و وزن سکه های طلا 8 گرم است.

علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان به خبرنگاران گفت: تولید این سکه های طلا و نقره نشان دهنده صنعتی کوچک در مقیاس کارهای خانگی است که البته این کار انحصاری و نیاز به مجوز خاص دارد.

وی اظهار کرد: کلید توسعه در سرمایه گذاری و کارآفرینی است و تا جایی که توانسته ایم در این رابطه فعالیت و حمایت شده و اگر کاری انجام نشده، مانع آن قوانین مزاحم و نبود اختیارات استانی است.

در این آیین نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان نیز گفت: اقدام شرکت ضرب کننده این سکه ها باعث احیای صنعت و هنر شده و همچنین اشتغال ایجاد کرده است.

سیدمهدی طبیب زاده افزود: ضرابخانه در کرمان قبل و بعد از اسلام فعال بوده و سکه های ضرب شده آنها مورد تحسین فعالان و گردشگران این بخش قرار گرفته است که نهایت دقت و ظرافت کرمانیان را نشان می دهد.

وی بیان کرد: در فضای کنونی که تکفیری ها و متعصبان جاهل به مقدسات شیعه اهانت می کنند، انجام این کار بزرگ، تاثیرات این تفکرات نادرست را کاهش و پاسخی کوبنده به این جاهلان جدید تاریخ خواهد بود.

وی افزود: سالانه یک میلیون و 500 هزار قطعه سکه طلا و نقره تولید می کند.

 

منبع: ایرنا - کرمان

نویسنده
تاریخ ارسال
بازدید 1176
/27052015-سکه-های-طلا-و-نقره-منقش-به-بارگاه-ائمه-اطهار-ع-رونمایی-شد.html
logo
سکه ها

سکه های طلا و نقره منقش به بارگاه ائمه اطهار (ع) رونمایی شد

سکه های طلا و نقره منقش به بارگاه ائمه اطهار (ع) رونمایی شد
سکه های طلا و نقره منقش به بارگاه ملکوتی امام رضا (ع)، امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل (ع) با حضور استاندار کرمان در...

دیدگاه ها

نقد یا نظری ثبت نشده است، شما اولین باشید

ارسال جدید

روشی برای تشخیص کاربران انسانی از ماشین‌های خودکار.
اعداد در تصویر با صفحه کلید انگلیسی (EN) وارد شود

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید، نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مقاله یا مطلب بالا ارسال کنید.