لطفا منتظر بمانید...
تبلیغات
زیر دسته

موزه سکه

/coins-museum.html2016-10-24
logo
سکه ها

در ایران موزه های متعددی وجود دارد. که در سراسر ایران پراکنده اند. هدف موزه ها به نمایش گذاردن آثار تاریخی و فرهنگی می باشد. در میان این آثار سکه نیز از اهمیت بسیار والایی برخوردار می باشد.

در اینجا تلاش شده است تا موزه های تخصصی در زمینه سکه اعم از خصوصی و دولتی که به سکه ها و مدال های دوره های مختلف ایران و جهان پرداخته اند معرفی گردد. همچنین موزه هایی که در بخشهایی از آن ، سکه نیز برای نمایش عموم علاقمندان تدارک دیده شده است ، بصورت فهرستی جامع در سایت سکه ها گردآوری گردد.

برای شناخت بیشتر علاقمندان ، موزه ها بر اساس نوع فعالیت آنها به دو دسته تقسیم گردیده اند. که شامل موزه های تخصصی و غیر تخصصی است. و سعی شده تا معرفی کوتاهی مانند تاریخچه ، موقعیت جغرافیایی ، تصاویر و شماره تماس هر موزه نیز درج شود. از دیگر اطلاعات موزه ها می توان به کیفیت خدمات ، تعداد و تنوع سکه های موجود در آن اشاره کرد، که باعث می شود مراجعه کننده، تصویر ذهنی بهتری قبل از مراجعه به موزه ها داشته باشد.

هدف اصلی ایجاد این فهرست، همایت و معرفی هرچه بیشتر موزه ها به ویژه موزه های شخصی و خصوصی می باشد که با سرمایه فردی و جمعی بخش خصوصی ایجاد گردیده و مدیریت می شود. لذا از کلیه علاقمندان و دست اندرکاران تقاضا می شود جهت تکمیل این فهرست موزه های منطقه و شهر خود را از طریق فرم تماس با ما معرفی نمایند.

به امید آن روز که فهرست کامل سکه های ایران (از دوره هخامنشی تا جمهوری اسلامی) در موزه های ایران به نمایش گذاشته شود.