0
یک پهلوی ضرب برجسته
با سلام؛ تقاضامندم مدیریت محترم و سایر اساتید در خصوص اصالت سکه‌ طلا تصویر پیوست اظهار نظر بفرمایند.
با سلام مجدد؛ تقاضامندم مدیریت محترم و آقایان منجزی و جهانبخش و سایر اساتید در خصوص اصالت و درجه کیفیت سکه تصویر اعلام نظر بفرمایند.
سلام جناب آقای مهدوی عزیز؛ ضمن تشکر از اظهار نظر حضرتعالی، بنظر بنده نبود کنگره در لبه‌ی داخلی سکه تا حدودی به فرآیند عکس‌برداری از سکه مربوط میشود زیرا در لبه‌ی بالای سکه و همچنین در پشت سکه کنگره‌ها مشهوداند؛ برای نمونه در این تصویر اینترنتی نیز همان‌طور که شما ملاحضه می‌فرمایید کنگره‌ها در بخشی از لبه سکه محو شده است و در بخش دیگری از سکه موجود است؛ از آنجایی که یکی از دوستان نزدیک بنده قصد خرید این سکه را دارند مجددا از شما و مدیریت محترم تقاضامندم جهت تایید اصالت سکه به ایشان کمک نمایند.
تصویر اینترنتی سکه یک پهلوی ضرب برجسته
با سلام خدمت مدیریت محترم؛ جناب آقای موسوی همان‌طور که شما نیز مطلع هستید سکه‌های یک پهلوی ضرب برجسته که درسالهای ۲۴ تا ۳۰ شمسی ضرب شده‌اند از نظر جزئیات و ظرافت تصویر شاه و نشان شیر و خورشید و همچنین نوشته‌ها تا حدی پایین هستند و همین موضوع باعث می‌شود که در تشخیص اصالت سکه شک و تردید حاصل شود. هم‌چنین همانطور که مستحضر هستید در تصویر بعضی از سکه‌های اصل نیز کنگره‌های داخلی سکه قابل رویت نیستند؛ از نظر شما علت چیست؟ فرسایش سکه؟ فشار ناکافی حین ضرب؟ گرفتگی قالب؟ فلش نور و فرآیند عکس‌برداری؟ لذا از شما مجددا تقاضامندم حسب تجربه‌ی کاری خودتان ضمن اعلام نظر در خصوص اصالت سکه‌ی بنده، در مورد پاسخ سوال مطروحه نیز توضیحات لازم را مبذول بفرمایید. در ادامه یک نمونه تصویر برای نمونه نیز بارگذاری می‌نمایم. با تشکر
با سلام؛ لطفا در مواردی که شبهات در پاسخگویی و عدم قطعیت وجود دارد و پرسش‌کننده خواهان اعلام نظر تیم کارشناسی سایت می‌باشد، بنا به درخواست پرسش کننده نظر خود را اعلام بفرمایید.