انتقاد از عملکرد سایت
با سلام.
متاسفانه چند وقتی است که شاهد کند شدن روند بروزرسانی پرسش ها و پاسخ های دوستان هستیم و برخلاف تعهد سایت به درج در مدتی نهایت ۶ ساعته، بارها مشاهده شده که این اصل رعایت نمی شود؛ خصوصا در این ایام که به دلیل وضع خاص پیش آمده، هم استفاده از اینترنت بیشتر شده و هم ثبت کالاهای جدید و ارسال آنها توسط ایران آنتیک متوقف گردیده است. بایستی توجه داشت که هدف بسیاری از سوالات، گرفتن مشورت برای خرید یا فروش مسکوکات و مدال هاست و شما خود مستحضر هستید که در این موضوع سرعت عمل فاکتور مهم و تعیین کننده ای است. پس گمان نمی کنم که این توقع بیجایی باشد که حداقل یک نفر از تیم کارکنان دو سایت، مسئولیت بروزرسانی سریع و پیوسته ی سایت را داشته باشد. به ویژه آنکه سایت سکه ها به نوعی مکمل ایران آنتیک بوده و کارکرد بازاریابی و تبلیغاتی برای مدیریت محترم دارد و به عاملی اعتباربخش برای کسب و کار شما مبدل شده است...
سلام جناب جعفری.
ممنون از پاسخگویی شما ولی توضیحاتتون هیچ توجیهی برای اقدام سایت ندارد! اگر سایت قادر به فعالیت مستمر نیست، می تواند تعطیلی خود را اعلام کند. اصلا فرض میکنیم که همگی مردم خانه نشین شده اند (که می دانیم اینگونه نیست) باز هم چه ارتباطی به بروزرسانی به موقع سایت دارد؟!!! مگر از خانه نمی شود که سایت را بروز کرد؟! چطور سایت می تواند تمامی اقدامات خود اعم از درست و غلط را توجیه کند (حتی در این روزها هم مشغول همین کار است!) اما فقط از انجام وظایف خود ناتوان می باشد؟! اگر بروزرسانی و ثبت سوالات و پاسخها انجام نمی شد، معلوم بود که سایت قادر به انجام تعهدات خود نیست ولی وقتی این کار در حال انجام ولی با تاخیر بسیار است، نشان از کم کاری و کم لطفی دوستان دارد...
ضمنا جناب جعفری! کشور ما ۷۰۰ کشته داده نه ۷ میلیون که بسیاری از مردم داغدار و عزادار شده باشند و کسانی که آمارهای فضایی اعلام می کنند، بهتر است که برای اثبات حرف خود سند و مدرکی متقن ارائه نمایند. در ضمن چطور سایت در همین روزها پاسخ حرف منطقی جناب غلامی را به شکلی غیر اخلاقی (با افشا کردن کارنامه ی معاملات ایشان که سایت وظیفه دارد آن را محرمانه نگاه دارد) میدهد و برای اینجور کارها فرصت دارد ولی برای بروزرسانی سریع خیر! اگر مدیریت سایت مبتلا یا داغدار هستند، اعلام کنند که سایت تا اطلاع ثانوی غیر فعال است نه اینکه در روزهایی که بسیاری از ادارات و موسسه ها با تقویت سازوکار الکترونیکی خود درصدد تشویق مردم به خانه نشینی و جلوگیری از ابتلای ایشان هستند، سایت سکه ها کندتر و ضعیف تر بشود!!!
اولا ای کاش همه ی ما یاد می گرفتیم که در کاری که به ما ربطی ندارد، دخالت نکنیم! یک طرف سوال من، خودم بودم و طرف دیگرش سایت. نمی دانم شما کجای کار بودید که با پیام بی ربطتان وقت دیگران را ضایع نمودید!
ثانیا شما به من امتیاز منفی داده اید چون چنین است و چنان است؟!! فدای سرم! اصلا امتیاز مثبت و منفی شما برای من اهمیتی ندارد. هر چقدر دوست دارید منفی بدهید!!!!
ثالثا شما با بیان سخنان دو پهلو (این جمله "که عامل آن هرچه هست، چه ویروس کرونا و چه غیر آن") و با مطرح کردن آمار و ارقام بی پایه و اساس همچون ابتلای صدها هزار نفر از مردم به کرونا موجبات تشویش خاطر مردم و خوشنودی دشمنان مملکت را فراهم می کنید. (برای اثبات حرف خود سند بیاورید تا ما تسلیم گفته های شما شویم)
رابعا تا زمانی که مدعیان بی اطلاعی چون شما نه سندی در دست دارید و نه شاهدی در اختیار، رقم قابل اعتنا و حقیقی کشته شدگان کرونا همان آمار رسمی است. چنانکه حضور پررنگ مردم در شهرها و جاده ها و جنب و جوش بازارها (نمونه اش بازار رشت که از مبتلا ترین شهرهای ایران است و انتشار تصویری از ازدحام مردم موجب شگفتی خیلی ها شد) موید این مطلب است. به علاوه، اگر کسی حتی برخی از نشانه های کرونا را هم داشته باشد، به شدت تحت مراقبت قرار می گیرد و به خاطر رعایت مسائل مربوط به دفن، بررسی های مربوطه انجام می شود.
خامسا ادعای ابتلای احتمالی مردم روستاها به کرونا صرفا از روی حدس و گمان است نه از روی شواهد میدانی. چرا که خیل عظیمی از روستاییان چنان رویه ی معمول زندگی خود را دارند که گویی اصلا اتفاقی نیفتاده و در تمام جهان شیوع این بیماری در شهرها وسعت دارد نه در روستاها.(و این مطلب را من که بسیاری از خاندانم در روستا هستند، بهتر می دانم)
سادسا من دانش آموخته ی حقوق هستم. نیازی نیست که به بنده درس حقوقی بدهید! مرگ بر اثر عامل خارجی که بیرون از کالبد انسان باشد، کشته شدن محسوب می گردد.
سابعا هیچ الزام شرعی و عقلی وجود ندارد که در مباحثی که سررشته ندارید، اظهار نظر کنید؛ چرا که با بیان نظراتی چون ضرب مدال قانون اساسی از سوی احمدشاه به دلیل وفاداری او به قانون (وفاداری یک پسر بچه ی سیزده ساله!) موجبات انبساط خاطر بقیه را فراهم می نمایید! پرواضح است که احمدشاه اصلا نقشی در ضرب مدال در نخستین سال سلطنت خود نداشته و تصمیم گیران حقی کشور در آن برهه، فاتحین پایتخت چون محمدولی خان تنکابنی، سردار اسعد بختیاری و یپرم خان ارمنی بوده اند. (قابل توجه جنابتان، سومین رشته ی تحصیلی من در دانشگاه، تاریخ بوده است.)
والسلام.