18
واقعیت افزوده در اسکناس 20 پوند پلیمری انگلستان
سلام به همه دوستان عزیزم
امروز مطلب عجیبی رو در ارتباط با اسکناس پلیمری جدید 20 پوند انگلیس خوندم که تنها چیزی که به ذهنم برای اشتراک با دوستان رسید بخش پرسش و پاسخ بود! درسته که سایت سکه ها به صورت تخصصی در ارتباط با سکه فعالیت داره ولی این مطلب به حدی جذاب بود که دوست داشتم با شما در میون بزارم.اگر این مطلب برای این بخش مناسب نیست از مدیریت محترم و دوستان عزیز عذرخواهی میکنم.
چند روزی هست که اسکناس جدید و پلیمری 20 پوندی انگلستان جایگزین اسکناس های قبلی شده که در این اسکناس قابلیت جدیدی تحت عنوان "واقعیت افزوده" به آن اضافه شده! اگر به طرح پشت اسکناس جدید دقت کنید تصویری از پرتره ویلیام ترنر نقاش مشهور انگلیسی رو میبینید و دقیقا در همین پرتره قابلیت های عجیب و غریب امنیتی قرار گرفته شده که دقیقا همون واقعیت افزوده هست! اگر شما به نرم افزار اسنپ چت دسترسی داشته باشید کافی هستش که معادل انگلیسی کلمه "اسکناس 20 پوند" رو سرچ کنید تا دوربین و لنز موبایلتان شروع به کار کند کافی هست که تصویر پرتره ویلیام ترنر را روبروی لنز موبایلتان بگیرید تا موارد امنیتی موجود در پرتره تحلیل و آنالیز گردد و پرتره و تصویر پشت اسکناس تبدیل به نقاشی "تمرر جنگجو" اثر ویلیام ترنر شود! نقاشی که به صورت متحرک به نمایش در می آید و جزییات بسیار جذابی را خواهید دید.
این اسکناس انقلابی جدید در طراحی با دنیای مجازی ایجاد کرده تا به امروز اگر روی اسکناس ها یا پشت آن ها تصاویری از مشاهیر، ساختمان ها و...قرار میگرفت تنها یکی دو کلمه از اسم آن شخص یا مکان در کنار تصویرش قرار میگرفت اما با ایجاد واقعیت افزوده به اسکناس ها در واقع میتوان هر اسکناس را تبدیل به یک دفترچه اطلاعات در ارتباط با آن شخص یا مکان کرد! یعنی با اسکن و استفاده از این قابلیت در ارتباط با تصاویر نقش بسته بر روی اسکناس اطلاعات زیادی را بدست اورد.

منبع: telegraph.co.uk