0
سکه 20 ریالی فائو (روستائی) سال 1357 روکش طلایی
با عرض درود و احترام خدمت دوستان باتجربه و اهل فن

دوستان لطف بفرمائید راجع به اصالت، کیفیت و ارزش سکه بیست ریالی سال 1357 فائو (روستائی) دوره محمدرضا شاه (مطابق تصاویر ضمیمه) اظهارنظر بفرمائید.
همچنانکه مشاهده میفرمائید سکه مزبور طلایی رنگ است و روکش طلا دارد، کاتالوگ نوع روکش طلایی سکه فائو را معرفی نکرده، از طرفی ظاهرا" سکه هم اصالت دار و کیفیت UNC میباشد!

با سپاس فراوان
با تشکر از پاسخ اساتید بزرگوار،
لطفا" بفرمائید مرجع قطعی و رسمی که یک سکه بصورت دستی (شخصی) آبکاری شده و یا در ضرابخانه بانک مرکزی آبکاری شده رو چگونه میتوان فهمید!؟
در کاتالوگ یا برخی کتب سکه شناسی به سکه های نیکل یا نقره طلایی رنگ (آبکاری شده) در دوره پهلوی دوم با قیمتهای بسیار بالاتر از مدل غیر طلایی (بخاطر کمیت پائین آن) اشاره شده، حالا سوال اینجاست چگونه دوستان با قطعیت آبکاری دستی رو عنوان میکنند!؟
شخصا" ارورها و واریته هایی از سکه های جمهوری اسلامی دارم که هنوز در کتب یا مقالات رسمی سکه شناسی هنوز اشاره ای به آنها نشده، به زبان ساده تر کتب و مقالات در این زمینه به مرور تکمیل میشوند و این مسئله کاملا" طبیعی و منطقیه، شاید کلکسیونری واریته یا ارور خاصی داشته باشد که هیچیک از ما تا بحال ندیده ایم و طبعا" در هیچ کتابی هم به آن اشاره نشده باشد، نمونه معاصر آن دو نوع (شاید هم بیشتر!) سکه بیست ریالی جمعه خونین است.
با سپاس مجدد از توجه اساتید و دوستان اهل فن