3
قیمت گذاری سکه های دستک دار
سلام دوستان خسته نباشید
با توجه به سوالهای که در رابطه با قیمت سکهای دستک دار میشه و نظرات مختلف و متنوعی که داده میشه گفتم سوالی مطرح کنم تا به یک اجماع نظر کلی برسیم.
نظرهای متفاوتی رو دیدم و شنیدم اعم از, بی ارزش بودن , قیمت فلز , 20 درصد قیمت , 30 درصد قیمت , یک سوم قیمت , توافقی بودن, با توجه به مقدار اسیب , و.... که باعث سردرگمی در بین چه کسانی که تازه وارد مجموعه داری شده اند و چه باعث ایجاد شک و شبهه در بین کسانی که از قبل در حال جمع آوری مجموعه بوده اند میشود.

احتمالا همه دوستان با اینکه باید بر اساس کمیت, سکه ارزش گذاریی شود موافق هستند.حالا دو پرسش به وجود میاد.

1- از چه درجه کمیتی تا چه درجه کمیتی را جزء سکهای بی ارزش از نظر کلکسیونی و از نظر قیمت فقط ارزششان در حد قیمت فلزشان باشد را قرار دهیم ؟
2- از چه درجه کمیتی به بالا را دارای ارزش کلکسیونی بدانیم و نوع قیمتگذاری به چه صورت باید محاسبه شود؟

دوستان و اساتید عزیز که سالهاست در این ضمینه فعالیت دارن و صاحب نظر هستند, لطف کنید نظراتتون رو بگید تا ازین سردرگمی در بین این همه نظرات متنوع در بیاییم و به یک اجماع نظر کلی برسیم.

تشکر
سلام مجدد
بنده هم با نوشته یک مقاله در این رابطه موافقم, مقاله ای که کلیات و جزییات مربوط به این موضوع رو در خودش جا بده و کارشناسی شده و دقیق باشد که بتوان به آن استناد کرد.
نظر خودم درباره سکهای دستک دار اینه که سکهای بسیار کمیاب ارزش جمع اوری دارند تا وقتی که سکه مناسبتری اگر پیدا شد جایگزینش بشه, و قیمت هم 30 درصد یا یک سوم سکه با توجه به نوع کیفیت سکه.
احتمالا در مقاله ای که نوشته میشه چندین تبصره هم نیاز بشه,با توجه به نوع کیفیت سکه و یا مقدار آسیب و...

اگر سایر دوستان هم در بحث شرکت کنند و نظراتشون رو بگن خوبه, بلخره نظرها و نکاتها متفاوت هست و همین کمک میکنه که وقتی اقای موسوی یا شخص دیگری دست به قلم شد و خواست مقاله را بنویسد, بیشتر با ذهن و نظرهای دوستان مجموعه دار اشنا شود شاید بعضی نکتها و نظرها در نوشتن مقاله مفید واقع شود.