5
فضای امن و قابل اعتماد خرید و فروش کجاست؟
سلام به دوستان و اساتید عزیز
پیش از طرح این سوال ، باید عنوان کنم که اکثر ما پاسخ را میدانیم اما برای دونستن همه عزیزان ، اینجا این پرسش را مطرح میکنم.

بنظر شما کدام فضاها برای مجموعه دارها امن تر و قابل اعتماد تر برای خرید فروش است؟ چرا؟
1. مغازه های معتبر دارای پروانه کسب
2. دست فروش های مجاز در بازارچه های هفتگی ، فصلی و دوره ای
3. سایت های فروشگاهی معتبر و دارای اینماد
4. سایت های خرید و فروش و ثبت آگهی رایگان
5. کانال ها و پیج های تلگرامی و اینستاگرامی و نظایر آن
نمیدونم کجای سوال من به این پاسخ آقا یا خانم «م.طاها» نزدیک یا مربوط بوده که هر چیزی خواستند مستقیما به بنده گفتن و نسبت دادن، الا جواب سوال مربوطه!
از مدیریت سایت خواهش میکنم لطفا پیامهایی که بجای پاسخ به سوال ، پرسش کننده و دیگر پاسخ دهندگان را مستقیما مورد تهاجم خود قرار میدهد ، مانند گذشته تایید نکنید.
«م.طاها» اگر میخواهید از افرادی کارشناس و خبره تعریف و تمجید کنید و نام ببرید ، خب ببرید ، چرا توپ را در زمین دیگری می اندازید! و دنبال بهانه هستید. ایشان برای من و دیگر دوستان محترم هستند ، شما هم همینطور.
لطفا با ذکر شماره پاسخ دهید و بفرمائید چرا
دوستان گرامی
لازم به ذکر است که پرسش من در مورد اعتماد و امنیت خرید و فروش است. بنده اطلاعات ناچیزی دارم که با دیگران به اشتراک می گذارم شاید کاربردی باشد شاید هم نه.

پروانه کسب: پروانه پیش از اینکه یک اجازه فعالیت در یک موضوع شغلی خاص باشد ، در واقع تایید هویت و شناسایی اعتبار و اهلیت فرد یا گروه کسبه است.

دستفروش ها: میراث فرهنگی با همکاری صنف صنایع دستی و اشیاء قدیمی ، کارت شناسایی با موضوعات متنوع ارائه می کند (متفاوت از کارت شناسایی مجموعه داری و میراث داری) که به وسیله آن دست فروشهای با سابقه ، خبره و محترم را از کلاهبرداران ، متقلبین و افراد دارای سوء پیشینه جدا میکند. و فعالیت دستفروشان را با شناسایی هویتی و اهلیتی مشخص میکند. در بین موضوعات متنوع پیرمردی با کارت فروشنده سکه های قدیمی مجاز نیز دیده ام. اما این کارت جنبه شناسایی داشته و مجوز فعالیت مستقیم در اون رسته نمی باشد و در کارت یادشده نیز قید شده بود. اما امنیت معامله برای خریدار را بالا می برد.
باز هم تاکید میکنم که هدف از داشتن مجوز فروشنده ، چیزی است که خریدار به استناد به آن اعتماد و پشتوانه و وسیله پیگیری در صورت بروز مشکل باشد. والا اینکه پروانه کسب «فروشگاه سکه کلکسیونی» در اصناف تعریف نشده کاملا درست است.

سایت ایسام: بنده هیچ کجا نگفته ام که خود سایت ایسام مورد اعتماد نیست، بلکه عینا گفته ام «قیمت» های درج شده توسط کاربران عمدتا غیرحرفه ای در این سایت ، قابل اعتماد و استناد نمی باشد. و همچنین گفته ام که سایت ایسام امنیت را برای خریدار و فروشنده تامین می کند.
نظر شما در مورد جانبدارانه بودن نظرات من در مورد سایت سکه ها و ایران آنتیک درست است ، اما دلیل نمی شود چون نظر من این است مورد حمله مستقیم قرار بگیرم.