لطفا منتظر بمانید...

بازار داغ سکه طلا ی تقلبی

سکه طلا

رییس اتحادیه طلا و جواهر یکی از دلایل نوسان قیمت سکه طلا در روزهای اخیر را افزایش تقاضا با توجه به میلاد رسول اکرم و مراسم‌های شادی در ایام ربیع الاول دانست.

ایسنا: محمد کشتی آرای با بیان اینکه این روزها تقاضای خرید سکه طلا افزایش یافته است، گفت: معمولا در مناسبت های مذهبی تقاضا بالا می رود. همچنین در شرایط فعلی نرخ ارز نیز با افزایش مواجه شده است.

وی ادامه داد: زمانی که قیمت نفت کاهش می یابد طبیعتا درآمد ارزی کشور نیز کمتر می شود و به دنبال آن عرضه ارز نیز کاهش خواهد یافت.

داغ شدن بازار فرصت طلبان برای فروش سکه های طلای تقلبی

کشتی آرای در عین حال بیان کرد: البته می توان گفت در حال حاضر بازار با شوک مواجه شده است و به نظر می رسد این شوک تا چند روز آینده ادامه داشته باشد ولی پایان هفته به ثبات قیمت در این حوزه دست می یابیم.

رییس اتحادیه طلا و جواهر اظهار کرد: در اعیاد مذهبی که تقاضا برای خرید سکه طلا و طلا افزایش می یابد بازار سودجویان و فرصت طلبان برای فروش سکه های تقلبی طلا نیز داغ می شود؛ بنابراین مردم باید حتما از واحدهای مجاز که پروانه کسب دارند خرید کنند.

هشدار نسبت به فروش طلاهای غیر استاندارد به اسم دست دوم

وی در بخشی از سخنان خود، عمده ترین مشکل واحدهای صنفی را رکود اقتصادی و عدم توازن درآمد آنها با هزینه دانست و افزود: موضوع مهم دیگر بحث مالیات بر ارزش افزوده و جرایم مرتبط با آن است که باعث شده بسیاری از واحدها به تعطیلی کشیده شوند یا در آستانه تعطیلی قرار گیرند.

کشتی آرای ادامه داد: همه این مسائل در اقتصاد کلان کشور تأثیرگذار است، چون زمانی که درآمد خانوارها دچار نقصان شود میزان خرید طلا که جزو کالاهای لوکس محسوب می شود، نیز کم می شود.

رییس اتحادیه طلا و جواهر همچنین نسبت به برخی مراکز غیرقانونی که به اسم طلای دست دوم، طلاهای فاقد عیار استاندارد را می فروشند، هشدار داد و یادآور شد: فروش طلای کمتر از 18 عیار ممنوع است، چون استاندارد طلا در ایران بر مبنای 18 عیار است.

 

منبع: ایسنا

نویسنده
تاریخ ارسال
بازدید 1552
/29122015-بازار-داغ-سکه-طلا-ی-تقلبی.html
logo
سکه ها

بازار داغ سکه طلا ی تقلبی

بازار داغ سکه طلا ی تقلبی600418
رییس اتحادیه طلا و جواهر یکی از دلایل نوسان قیمت سکه طلا در روزهای اخیر را افزایش تقاضا با توجه به میلاد رسول...

دیدگاه ها

*****
چرا لیست سکه های دوقران ناصرالدین شاه ناقص است ؟
هر دو نوع تاریخ این سکه دارای واریته یک تاج و دوتاج هستند اما چیزی در این مورد ننوشتید.

ارسال جدید

روشی برای تشخیص کاربران انسانی از ماشین‌های خودکار.
اعداد در تصویر با صفحه کلید انگلیسی (EN) وارد شود

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید، نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مقاله یا مطلب بالا ارسال کنید.