لطفا منتظر بمانید...

تبلیغات

سکه های تقلبی؛ مزد اعتماد به پیامک فریبنده

سکه تقلبی

فرمانده یگان حفاظت از میراث فرهنگی استان کرمانشاه از فریب یک شهروند هرسینی با پیامک افراد سودجو و فروش سکه های تقلبی به او خبر داد.

سرهنگ محدرضا بیداد در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: بارها از طریق جراید و رسانه ها به مردم هشدار داده ایم که فریب فرصت طلبان و افراد سودجو را که با ارسال پیامک هایی مبنی بر پیدا کردن اشیاء عتیقه، قصد کلاهبرداری و تصاحب اموال آنان را دارند، نخورند.

وی ادامه داد: اخیرا پیامکی با این مضمون که «ما چوپان هستیم و در بیایان های شهرستان دورود گنجی پیدا کرده ایم و چون توانایی فروش آن را نداریم، حاضریم شما را در قبال فروشش، در این گنج سهیم کنیم» برای یکی از شهروندان هرسینی ارسال می شود و این شهروند ساده نیز با این افراد سودجو تماس گرفته و ابتدا از آنها می خواهد که گنج را به او نشان دهند که آنها هم برای جلب اعتماد او یک سکه متعلق به دوران ساسانی به او می دهند و می گویند این یک سکه را بگیر و به بازار ببر و پرس و جو کن که اصالت دارد، یا نه.

فرمانده یگان حفاظت از میراث فرهنگی استان کرمانشاه گفت: این شهروند ساده دل سکه ساسانی را از افراد سودجو دریافت کرده و آن را به بازار طلا و عتیقه فروشان می برد که اصالتش را مورد بررسی قرار دهد که در نهایت متوجه می شود آن سکه اصالت داشته و یک سکه عتیقه متعلق به دوران ساسانی است.

وی خاطرنشان کرد: پس از این ماجرا، فرد ساده دل 90 میلیون ریال پول نقد خود را به سودجویان داده و در مقابل 460 سکه تحویل می گیرد.

بیداد ادامه داد: وقتی این فرد سکه های دریافتی خود را نزد عتیقه فروش می برد، متوجه می شود که تمام این سکه ها تقلبی هستند و در ادامه این شخص جهت تنظیم شکایتی به اداره کل میراث فرهنگی استان مراجعه کرده و ماجرا را بازگو می کند.

فرمانده یگان حفاظت از میراث فرهنگی استان کرمانشاه گفت: در حال حاضر پرونده این ماجرا در اداره پلیس آگاهی کرمانشاه مفتوح است.

این مقام مسئول در استان بار دیگر به مردم هشدار داد که هرگز فریب چنین پیامک هایی را نخورند.

 

منبع: ایسنا

نویسنده
تاریخ ارسال
بازدید 2102
/26072016-سکه-های-تقلبی-مزد-اعتماد-به-پیامک-فریبنده.html
logo
سکه ها

سکه های تقلبی؛ مزد اعتماد به پیامک فریبنده

سکه های تقلبی؛ مزد اعتماد به پیامک فریبنده448309
فرمانده یگان حفاظت از میراث فرهنگی استان کرمانشاه از فریب یک شهروند هرسینی با پیامک افراد سودجو و فروش سکه...

دیدگاه ها

*****
شبیه به سکه های تصویر یعنی دقیقا متعلق به همان دوره ای که در تصویر پیداست(حدود آل بویه و عباسی تا دوران سامانی)، سکه هایی در بازار هستند که با قیمت های حتی پایین فراوانند و نزد اکثر دست فروشان و مغازه داران یافت میشوند و جالب اینجاست که حتی اکثرا خود اظهار میکنند که این سکه تقلبی است! اما با این همه هیچ اقدامی در این باره صورت نمی گیرد.
*****
سلام میتونید شماره شخص کی که مورد سوءاستفاده قرار گرفته رو به ما بدید راجب چهره اون اشخاص سوال داریم

ارسال جدید

روشی برای تشخیص کاربران انسانی از ماشین‌های خودکار.
اعداد در تصویر با صفحه کلید انگلیسی (EN) وارد شود

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید، نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مقاله یا مطلب بالا ارسال کنید.