لطفا منتظر بمانید...

انهدام باند ضرب سکه های تقلبی در شهر قدس + ویدئو

فرمانده انتظامی شهرستان قدس از انهدام باند ضرب سکه های تقلبی 5000 ریالی در این شهرستان خبر داد.

شاهپور فلاحی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در شهرقدس اظهار داشت: پیرو برخی اخبار واصله از سطح شهر که توسط مردم این شهرستان مبنی بر اقدامات برخی افراد مشکوک، با رعایت تمام موارد اطلاعاتی و عملیاتی اقدامات اولیه برای بررسی موضوع آغاز شد.

وی بیان کرد: طبق بررسی های اولیه معلوم شد که این افراد که میانگین سن آنها بین 20 تا 30 سال است، در این کارگاه نزدیک به 45 روز است که اقدام به استفاده از دستگاه پرس می کنند که با رعایت تمام موارد قانونی و دریافت مجوزهای مربوطه، عوامل نیروی انتظامی در محل حضور پیدا کرده و متوجه ضرب غیرقانونی سکه های تقلبی 5 هزار ریالی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان قدس در ادامه افزود: این افراد که 4 نفر بودند همگی در حرفه قالب سازی تجربه و تبحر داشتند و از همین مجال به فکر ضرب سکه تقلبی می افتند و با توجه به مشکلاتی که برای قالب ساخته شده داشته اند، تعداد کمی سکه تولید کرده بودند که این سکه ها در کنار قالب سکه 5 هزار ریالی و 2 هزار ریالی کشف و ضبط شد.

فلاحی افزود: این افراد با استفاده از واشرهای آهنی به دنبال این بودند که بخواهند سکه تقلبی ضرب کنند و این اقدام را به این جهت انجام می دادند که میزان هزینه ای که برای تولید این سکه ها می کردند در حدود صد تومان بوده است که همین موضوع طمع افراد را زیادتر می کرد که البته با هوشیاری مردم و حضور به موقع نیروی انتظامی این خواسته شوم آنها در نطفه خفه شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: طبق اظهارات این افراد یکی از موضوعاتی که این افراد را به انجام این کار ترغیب می کرده، موضوع عدم توجه مردم به مسکوکات در میزان مبلغ پایین بوده است؛ بنابراین اینگونه برنامه ریزی کرده بودند تا سکه های تقلبی ضرب شده را در میان تاکسی داران و مغازه داران توزیع کنند .

فرمانده انتظامی شهرستان قدس در پایان خاطرنشان کرد: این متهمان با انجام تمام موارد قانونی و مراحل قضایی ابتدایی و تشکیل پرونده، تحویل دستگاه قضایی شدند.

 

 

منبع: تسنیم و شبکه خبر

نویسنده
تاریخ ارسال
بازدید 2739
/20022017-انهدام-باند-ضرب-سکه-های-تقلبی-در-شهر-قدس.html
logo
سکه ها

انهدام باند ضرب سکه های تقلبی در شهر قدس + ویدئو

انهدام باند ضرب سکه های تقلبی در شهر قدس + ویدئو580329
فرمانده انتظامی شهرستان قدس از انهدام باند ضرب سکه های تقلبی 5000 ریالی در این شهرستان خبر داد. شاهپور...

دیدگاه ها

*****
تعداد زیادی از این دست سکه ها به دست من رسیده
نمونه ای از اونها فلز خاصی داشت خیلی براق بود خط هم نمیفتاد ولی دورش کنگره نداشت، یه نمونه بود انگار روی سکه ی پر از خوردگی آبکاری کردن تا صاف شه، حتی در این نمونه ها ۵۰۰۰ ریالی وحدت هم دیدم که از آلیاژ ۵۰۰۰ ریالی بارگاه حضرت معصومه ضرب شده بود!!
در تمام این موارد اگه یکم مردم بیشتر به سکه ها توجه میکردم هرگز چنین کلاهی سرشون نمیرفت...

ارسال جدید

روشی برای تشخیص کاربران انسانی از ماشین‌های خودکار.
اعداد در تصویر با صفحه کلید انگلیسی (EN) وارد شود

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید، نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مقاله یا مطلب بالا ارسال کنید.