لطفا منتظر بمانید...

تبلیغات

پایگاه سکه ها 10 ساله شد!

پایگاه سکه ها 10 ساله شد!

پایگاه سکه ها 10 ساله شد!

خلاصه داستان ما:

حضور تخصصی پایگاه سکه ها در حوزه سکه شناسی از سال 1386 کلید خورد. فعالیت اولیه سکه ها حدود 3 سال متوالی به طول انجامید. که حاصل این فعالیت، گردآوری اطلاعات سکه های ایران از منابع مختلف (مانند کتابها ، کاتالوگ ها و مجلات ایرانی و خارجی)، بررسی و تطبیق اطلاعات جمع آوری شده، و فهرست نمایی دوره های مهم تاریخی از نظر سکه شناسی بود.

در ادامه و تا دی ماه 1389 دوره های دیگری نیز آماده گردیده و همزمان راه اندازی رسمی پایگاه سکه ها نیز در این تاریخ انجام پذیرفت. تکمیل بانک اطلاعاتی تا پایان شهریور ماه 1390 ادامه پیدا نمود. و بلاخره پس از گذر از چالش های فراوان توانستیم تا حدودی هدف خود را عملی نماییم.

در ادامه پایگاه سکه ها شکل قابل قبولی به خود گرفت و روز به روز بر کیفیت محتوای آن افزوده شد. با وجود کمبودها و پراکندگی اطلاعات سکه های تاریخی ایران ، این پایگاه نقطه عطفی شد در حوزه سکه شناسی کشور!

در همین سال (1390) پایگاه سکه ها برترین سایت راهنما در جشنواره وب ایران به انتخاب کاربران شد.

در سال 1391 در اقدامی عجیب و ناباورانه پایگاه سکه ها (بدلیلی غیر از ماهیت آن!) فیلتر شد. طی پیگیری و ممارست های به عمل آمده ، دستور رفع فیلتر پس از 6 ماه در اردیبهشت 1392 داده شد و پایگاه رفع فیلتر گردید.

هدف اصلی ما برای راه اندازی پایگاه سکه ها ، ایجاد فضایی مناسب جهت راهنمایی علاقمندان به سکه بود و کماکان نیز این هدف سرلوحه فعالیت مان می باشد و همه بضاعت خود را برای افزایش کیفیت این فضا بکار گرفته ایم.

مخاطبین ما

بر اساس آمارهای طبقه بندی شده ی پایگاه سکه ها ؛ اساتید دانشگاه ها ، محققین ، دانشجویان ، کارشناسان و مجموعه داران از مخاطبین عمده ما هستند. و این مهم باعث افتخار ماست.

البته فروشندگان نیز جزء مخاطبین عمده ما محسوب می شوند. و در بسیاری موارد جهت دریافت اطلاعات به این پایگاه رجوع می کنند.

بر اساس آمار طبقه بندی شده، روزانه بیش از 1500 نفر از پایگاه سکه ها بازدید به عمل می آورند. و تعداد 5000 نفر نیز عضویت دائمی سایت را دارند.

فروشگاه سکه ها

قبل از این تاریخ (شهریور 1390) هجمه های بسیاری از سوی علاقمندان با موضوع فروش سکه داشتیم. پس از بررسی ها و امکان سنجی های مختلف از جمله قوانین جاری کشور و... ، تصمیم به راه اندازی فروشگاه سکه ها بطور آزمایشی در کنار پایگاه سکه ها نمودیم.

نیمه دوم سال 1390 فعالیت فروشگاه سکه ها بصورت محدود آغاز شد. با وجود مسائل و مشکلات مختلف، فعالیت فروشگاه با گذر زمان گسترش یافت و تا به امروز بدون وقفه این فعالیت ادامه دارد.

فروشگاه سکه ها چه تغییری ایجاد کرده است!؟

پیش از ایجاد فروشگاه سکه ها دسترسی به قیمت های مناسب محدود بود و تهیه سکه برای یک مجموعه دار شهرستانی کاری دشوار بود. و تنها در تهران دسترسی (تا حدی مناسب) وجود داشت. و از همه مهمتر اطمینان و اعتماد خیلی جاری نبود.

اما فروشگاه سکه ها با اطمینانی که در مدت کوتاهی برای مشتریان خود به همراه آورد، فضا را برای تکمیل مجموعه بسیاری از شهرستانی ها فراهم کرد. قیمت ها را منطقی و یکسان ساخت و مرجعی شد برای کلکسونرهای سراسر کشور.

پس از گذشت 6 سال از فعالیت فروشگاه ، بزودی از پایگاه سکه ها جدا خواهد شد. تا این پایگاه از دغدغه ها ، محدودیت های قانونی و مسائلی که هدف اصلی ما را تحت الشعاع قرار می دهد دور بماند. تا هر چه بهتر بتواند به فعالیت اصلی خود که همان راهنمایی در زمینه سکه شناسی است بپردازد.

آینده پایگاه سکه ها

کامل نمودن فهرست دوره های تاریخی سکه شناسی ایران به تفکیک تاریخ، واریته ، محل ضرب ، و مشخص نمودن کمیت آنها و همچنین به نمایش درآوردن تمامی نمونه سکه های ضرب شده در ایران از اهداف آینده ما می باشد.

ایجاد بستری سالم جهت تبادل نظر بین کارشناسان ، مجموعه داران ، علاقمندان علم سکه شناسی در قالب تالار گفتگو ، و پرسش و پاسخ نیز از دیگر اهداف پیش روی ما محسوب می شود.

ایجاد فضایی مناسب در پایگاه سکه ها جهت درج مستقیم مقالات پژوهشگران و مجموعه داران در خصوص سکه شناسی نیز از دیگر اهداف آینده ما می باشد.

بشود که سکه ها جاودانه گردد...

 

پایگاه سکه ها دهمین سال فعالیت خود را با مشتریان محترم خود سهیم می داند و به پاس همراهی همیشگی ایشان جشنواره ویژه ای را به این مناسب ترتیب داده است.

جزئیات جشنواره در این صفحه قابل مشاهده است

 

باسپاس

سید مهدی موسوی

راهنمای سکه های ایران (پایگاه سکه ها)

نویسنده
تاریخ ارسال
بازدید 3042
/10082017-پایگاه-سکه-ها-10-ساله-شد.html
logo
سکه ها

پایگاه سکه ها 10 ساله شد!

پایگاه سکه ها 10 ساله شد!800600
پایگاه سکه ها 10 ساله شد! خلاصه داستان ما: حضور تخصصی پایگاه سکه ها در حوزه سکه شناسی از سال 1386...

دیدگاه ها

*****
سلام
تازه عضو شدم .سکه های تقلبی توسط سودجویان به علاقمندان وتازه کارها فروخته میشود امید که دراین فروشگاه سودجویان رسواشوند وعلاقمندان با قیمت مناسب به سکه های اصل دسترسی داشته باشند.باتشکر
*****
با تشکر و آرزوی موفقیت بیشتر. سایت و فروشگاه شما باعث رسوایی متقلبین و سواستفاده کنندگان از علاقه مندان به سکه شده. خدمات این سایت بسیار بیشتر از اینهاست اما مهمترین خدمت شما این بوده که روز به روز متقلبین و افراد ناسالم در این زمینه رسواتر شوند . با آرزوی پیشرفت روزافزون شما
*****
سلام خدمت آقای موسوی و تشکر از زحمات ایشان در گسترش فرهنگ ایرانی اسلامی شما در مقاله فوق اشاره کردید قرار است فروشگاه از پایگاه سکه ها جدا شود. آیا امکان دارد در مورد آینده فروشگاه هم توضیحاتی ارائه دهید. اینجانب از فعالیت شما و تشویق نوجوان و جوانان به انجام فعالیت های سازنده و مثبت سپاسگذاری می کنم. زیرا سرگرم شدن به این فعالیت ها هم نوعی سرمایه گذاری است و هم اوقات فراغت فرد را پر می کند و هم اطلاعات تاریخی را افزایش می دهد و از بسیاری از آسیب های اجتماعی جلوگیری می کند. پیشنهاد می کنم قسمتی هم برای بررسی کلکسیون داری از دیدگاه های مختلف (روان شناسی و جامعه شناسی و ....) در نظر گرفته شود و نقش آن در پیشگیری از آسیب های اجتماعی و سلامت روان مورد بررسی و اظهار نظر قرار گیرد سپاسگذارم
*****
تبریک و خسته نباشید عرض میکنم خدمت دست اندرکاران مجموعه سکه ها.وآرزوی تداوم و موفقیت های روز افزون برای شما.ای کاش پایگاه جامعی هم برای اسکناس های ایرانی وجود داشت...
*****
سلام
امیدوارم سایت هایی مثل شما صادق و با فرهنگ توی زمینه تاریخ ایران فعایت داشته باشند. با این که آقای موسوی شخصیت خاص، بی نظیر و تکرار نشدنی هستند و ارتباطشون با مشتری ها همیشه مثال زدنی بوده.
*****
با عرض تبریک و آرزوی موفقیت در ادامه راه، جدا شدن فروشگاه از پایگاه هم تدبیر خوبی بنظر می رسد.
*****
با سلام اینجانب از زحمات آقای موسوی بسیار تشکر می کنم. امیدوارم این سایت به اهداف خود در آینده نزدیک دست یابد .
*****
با سلام خدمت دست اندرکاران پایگاه سکه ها
ضمن تبریک به مناسبت تولد ده سالگیه سکه ها، توفیق روزافزون رو برای شما آرزو دارم.....
*****
با درود فراوان و با آرزوی موفقیت های روز افزون
*****
تبریک میگم
با آرزوی سلامتی و موفقیت برای شما و همکاران

ارسال جدید

روشی برای تشخیص کاربران انسانی از ماشین‌های خودکار.
اعداد در تصویر با صفحه کلید انگلیسی (EN) وارد شود

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید، نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مقاله یا مطلب بالا ارسال کنید.