لطفا منتظر بمانید...

هزینه تولید سکه و اسکناس در سال 93 اعلام شد

سکه ها : رئیس سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی، هزینه تولید سکه را اینگونه اعلام کرد: در سال 93 هزینه ریالی هر قطعه سکه هزار ریالی 850 ریال و سکه دو هزار ریالی 1500 ریال و سکه 5 هزار ریالی 2300 ریال است.

مجید صنیعی در نشست خبری امروز با اشاره به تمهیدات بانک مرکزی برای روزهای پایانی سال اظهار داشت: همانند سال گذشته بانک مرکزی اقدام به ضرب سکه های هزار ریالی، 2 هزار ریالی و 5 هزار ریالی کرد به طوری که میزان تولید سکه در ضرابخانه بانک مرکزی در سال 92، 80 درصد و در سال جاری 10 درصد افزایش یافت.

وی ادامه داد: امسال اسکناس 5 هزار ریالی، 20 هزار ریالی، 50 هزار ریالی و 100 هزار ریالی تولید شد که میزان تولید آن نسبت به سال قبل 10 تا 15 درصد افزایش داشت.

رئیس سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی با بیان اینکه فرسودگیری و تفکیک اسکناس فرسوده از سالم در سال 93 به میزان 570 میلیون قطعه انجام شد و این اسکناس ها از چرخه خارج، امحاء و معادل آن جایگزین شد.

وی با اشاره به رونمایی از طرح جدید اسکناس 20 هزار ریالی در هفته دولت، گفت: در اسکناس جدید 20 هزار ریالی که پشت آن طرح بادگیرهای یزد استفاده شده است در روزهای پایانی امسال توزیع می شود. اسکناس 50 هزار ریالی جدید در اندازه اسکناس 5 هزار ریالی در اندازه 142 *71 میلیمتر با طرح سر در دانشگاه تهران و شعر توانا بود هر که دانا بود رونمایی شد.

به گفته وی این طرح به مناسبت یادبود هشتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه تهران مورد استفاده قرار گرفته است و در اواخر بهار سال آینده در کنار طرح جدید ایران چک منتشر و توزیع خواهد شد.

رئیس سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی در خصوص هزینه تولید اسکناس، گفت: در سال 93 هزینه تولید هر برگ اسکناس به طور متوسط 880 ریال و هزینه امحاء آن 300 ریال است.

منبع: فارس

نویسنده
تاریخ ارسال
بازدید 1592
/10032015-هزینه-تولید-سکه-و-اسکناس-در-سال-93-اعلام-شد.html
logo
سکه ها

هزینه تولید سکه و اسکناس در سال 93 اعلام شد

هزینه تولید سکه و اسکناس در سال 93 اعلام شد
سکه ها : رئیس سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی، هزینه تولید سکه را اینگونه اعلام کرد: در سال 93 هزینه...

دیدگاه ها

نقد یا نظری ثبت نشده است، شما اولین باشید

ارسال جدید

روشی برای تشخیص کاربران انسانی از ماشین‌های خودکار.
اعداد در تصویر با صفحه کلید انگلیسی (EN) وارد شود

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید، نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مقاله یا مطلب بالا ارسال کنید.