لطفا منتظر بمانید...

چگونگی خرید طلای نگین دار / ممنوعیت فروش طلای دسته دوم

رئیس اتحادیه طلا

رئیس اتحادیه طلاوجواهر؛ ممنوعیت فروش طلای دسته دوم

مصنوعات طلا که در زمان فروش براساس نرخ طلای روز به علاوه اجرت ساخت، سود فروشنده و مالیات بر ارزش افزوده محاسبه می شود، در زمان خرید از مشتری، فقط به نرخ روز خریداری می شود و جالب اینجاست که همان طلای دست دوم با قیمت بسیار بالاتری دوباره فروخته می شود که به گفته رئیس اتحادیه طلا و جواهر، فروش طلای دست دوم در طلافروشی ها قانونی نیست و با آن برخورد می شود.

محمد کشتی آرای درباره نحوه محاسبه خرید طلا از مردم توسط واحدهای صنفی گفت: در زمان خرید طلا، اجرت ساخت، سود فروشنده و مالیات بر ارزش افزوده که در زمان خرید از خریدار دریافت شده کسر می شود و فقط مصنوعات طلا براساس وزنی که دارند به نرخ روز خریداری می شوند.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر درباره نحوه خرید مصنوعاتی که در آنها نگین به کار رفته است، اظهار کرد: اگر نگین ها بدل باشند در زمان خرید آن از مردم وزن نگین ها از وزن طلا کسر می شود و فقط قیمت طلای خام به نرخ روز از مردم خریداری می شود.

وی افزود: در صورت اصل بودن نگین ها طبیعی است که قیمت آنها نیز جداگانه محاسبه و پرداخت می شود.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر در پاسخ به این سوال که قیمت خرید نگین های اصل در زمان خرید از مشتری توسط واحدهای صنفی بسیار کمتر از زمان فروش آنهاست، ادامه داد: طبیعی است که نگین های بکار رفته شده در مصنوعات در زمان خرید از مردم به عنوان نگین های دست دوم و کارکرده محسوب می شوند و قیمت آنها کمتر است و در داد و ستدها این موضوع امری مرسوم است.

علی رغم ممنوعیت فروش طلای دست دوم از سوی طلافروشان، مواردی مشاهده می شود که مصنوعات طلایی که از مردم به قیمت بسیار پایینی خریداری شده دوباره با آب طلا جلوه داده و شفاف تر می شود و به قیمت بسیار بالاتری فروخته می شود و این در حالی است که فروش طلای دست دوم از سوی واحدهای صنفی غیرقانونی است.

البته نکته قابل توجه این است که همان طلای دست دوم با احتساب سود فروشنده و مالیات بر ارزش افزوده دوباره به مردم فروخته می شود و با یک محاسبه کوچک می توان تفاوت فاحش بین خرید و فروش طلا را محاسبه کرد و در این میان سودهای زیاد از فروش طلاهای دست دوم - که به گفته رییس اتحادیه طلا و جواهر امری غیرقانونی است - عاید برخی می شود.

منبع: ایسنا

نویسنده
تاریخ ارسال
بازدید 1460
/05042016-چگونگی-خرید-طلای-نگین-دار--ممنوعیت-فروش-طلای-دسته-دوم.html
logo
سکه ها

چگونگی خرید طلای نگین دار / ممنوعیت فروش طلای دسته دوم

چگونگی خرید طلای نگین دار / ممنوعیت فروش طلای دسته دوم526318
رئیس اتحادیه طلاوجواهر؛ ممنوعیت فروش طلای دسته دوم مصنوعات طلا که در زمان فروش براساس نرخ طلای روز به...

دیدگاه ها

*****
اگر وجدانا و شرعا و انسانی حساب کنیم کاسبی امروزه طلا فروش ها به هیچ وجه حلال نیست و طبیعتا برکتی هم برای آنان نخواهد داشت. چون اکثر مشتریانی که طلای خود را می فروشند به دلیل نیاز مالی مجبورند به خیلی پائین تر و ضرر بسیار طلای خود را بفروشند و به هیچ عنوان رضایتی بین فروشنده و خریدار نیست و به عقیده خیلی ها 3 گروه صنفی شغل کاذب به حساب می آیند و کسی که وارد این کار می شود باید وجدان خود را ببوسد و کنار بگذارد و قید آخرتش را بزند : 1- طلا فروش ها 2 - مشاورین املاک 3- نمایشگاه داران و دلال های اتومبیل

ارسال جدید

روشی برای تشخیص کاربران انسانی از ماشین‌های خودکار.
اعداد در تصویر با صفحه کلید انگلیسی (EN) وارد شود

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید، نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مقاله یا مطلب بالا ارسال کنید.