لطفا منتظر بمانید...
تبلیغات

اریک پی. نیومن، مجموعه دار بزرگ

/تازه-های-سکه/اریک-پی.-نیومن-مجموعه-دار-بزرگ.html2013-11-27
logo
سکه ها
اریک پی. نیومن، مجموعه دار بزرگ600600

فروش مجموعه سکه های اریک نیومن به مبلغ 23.3 میلیون دلار

داوطلبان از سراسر جهان در این مزایده بزرگ، سکه های نادر مجموعه 102 ساله آمریکا که توسط آقای اریک پی. نیومن در سنت لوئیس ایالت میسوری آمریکا گرد آوری شده بود را جمعاً به مبلغ 23,300,000دلار ارزش گذاری نموده اند. جالب است بدانید، اریک پی.نیومن، هزینه اولیه ای که برای شروع جمع آوری حرفه ای اولین مجموعه خود در سال 1930 پرداخته است حدود 10 دلار بوده است.

 

-

 

سکه 25 سنتی 1796 نیم تنه موهای افشان که با نام "ستاره شب" نیز معروف است، بهترین سکه شناخته شده بازمانده از 25 سنتی های ضرب شده در سال 1796 است. جالب است بدانید این سکه نقره که، عنوان "زیباترین سکه امروز آمریکا" را با خود یدک می کشد، در یک حراجی کوچک توسط آقای نیومن به مبلغ 100 دلار خریداری شد و حالا قیمت آن رکورد 1,527,500 دلار را زده است.

تمام درآمد حاصل از مزایده ی مجموعه سکه های اریک پی. نیومن به انجمن آموزشی و پرورشی (EPPNES)، که یک بنیاد آموزشی غیر انتفاعی است تعلق خواهد گرفت. درآمد حاصل به طور انحصاری توسط بنیاد EPNNES برای تکمیل پروژه عملیات موزه انجمن و تلاش های تحقیقاتی وابسته به علم سکه شناسی و همینطور برای مصارف عمومی انتخاب شده ای که شامل سود موسسه نمی باشد استفاده می شود.

مجموعه دار و سکه شناس اریک پی. نیومن یک وکیل دادگستری بازنشسته از سنت لوئیس بود که از سن هفت سالگی شروع به جمع آوری سکه کرده بود. او حدود 90 سال پیش شروع به مطالعه درباره سکه ها و خرید سکه های با کیفیت بالا و نادر ایالات متحده امریکا کرده بود. حاصل این تلاش از نگاه اقتصادی بازگشت سرمایه او در حدود 310,000٪ است. اما در حقیقت دانشی که او در مورد سکه شناسی آمریکا و جهان به دست آورده، و زحمات او برای آشنا سازی، اطلاع رسانی و نگارش دانش خود برای همه مجموعه داران، از طریق ایجاد کاتالوگ و اشتراک گذاری این اطلاعات، چیزی نیست که قابل ارزش گذاری باشد. (این تلاش آقای نیومن می تواند تأمل برانگیز و حتی الگویی ارزشمند برای مجموعه داران کشورمان ایران باشد). آقای نیومن همچنین توانسته است از مجامع و انجمن های شناخته شده جهانی به عنوان یک مجموعه دار، سکه شناس، محقق و نویسنده جوایز ارزنده ای دریافت کند.

 

مزایده گذار این مزاده ی بزرگ میزان ارزش تخمین زده شده این میراث 1800 سکه ای را حدود 15 میلیون دلار اعلام کرده بود. در حالی که این مجموعه، با توجه به نمایش گذاری های مختلفی که از این مجموعه در شهر نیویورک برگذار گردیده، ارزش آن را بر اساس پیشنهادهای خرید مجموعه داران به بیش از 23 میلیون دلار رسانده است.

مجموعه داران و فروشندگان سکه و اشیاء کلکسیونی که برای اولین بار بعضی از سکه های این مجموعه را از نزدیک می دیدند با شگفتی شانس خود را برای بدست آوردن سکه هایی که بیش از نیم قرن در مجموعه آقای نیومن جا خشک کرده بود امتحان می کردند.

 

--

در این مزایده سکه 1 دلار 1795 نیم تنه موهای افشان، خارج از مرکز، که یک سکه کاملا بکر و خیره کننده است به ارزش 910,625 دلار خریداری شد.

 

---

در حالی که سکه 1 دلار 1799 با ستاره های 7x6 ، که بهترین سکه نقره سال 1799 ایالات متحده شناخته شده است، به ارزش 822,500 دلار خریداری شد.

 

و در پایان جالب است بدانید از دومین مزایده ی مجموعه نیومن که در خرداد امسال برگذار گردید، تنها 159 سکه ی این مجموعه به قیمت حدود چهار 4 میلیون دلار فروخته شد.

 

منبع: HeritageAuction و Wikipedia و NGCcoin

دیدگاه ها

*****
سلام من یک سکه ۱۹۷۷ همین طرح نقره ست آهن ربا هم جذبش نمیکنه کارشناسی هم شده. میفروشمش خریدار خواست بهم بگه ممنونم
*****
سلام سکه دارم سکه ی امریکای 1799 جنسش نقره لطفا در مورد قیمتش راهنمایی کنید 13ستاره
*****
کسانی که مدعی هستند چنین سکه ای را دارند اول انرا با اهن ربا تست کنند که مشخص شود نقره است یا اهن چون چینی ها تا دلتون بخواد سکه های کم یاب را کپی میزنند تو بازار ایران هم فراوان است
*****
سلام من یه سکه ۱ دلاری ۷×۶ ستاره ۱۷۹۹ لیبرتی دارم جنس نقره ، چه طوری میتونم بفروشم
*****
دوعددسکه لیبرتی یکش سال1799دیگریسال1879میخوام بفروشم
*****
قیمت سمه یک دلاری 1871طرح زن موافشان،13ستاره چطوره؟1
*****
سلام قیمت سکه ۷در۶ یک دلاری ۱۷۹۹ چند است ممنونم با جنس نقره
*****
از سکه یک دلاری ۱۷۹۵ یک عدد موجود است با قیمت پیشنهادی خود خریدار آن شوید
*****
سلام منم از این سکه لیبرتی دارم سال 1799 جنسش نقره با ستاره 6×7است میخواستم تو قیمت این سکه راهنماییم کنین تشکر
*****
سلام میشه قیمت یک سکه 1799 را اعلام کنید.ممنون

ارسال جدید

روشی برای تشخیص کاربران انسانی از ماشین‌های خودکار.
اعداد در تصویر با صفحه کلید انگلیسی (EN) وارد شود

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید، نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مقاله یا مطلب بالا ارسال کنید.