لطفا منتظر بمانید...
تبلیغات

انعکاس و شبح

/numismatics-base/انعکاس-و-شبح.html2012-05-20
logo
سکه ها
انعکاس و شبح600600

در مواقعی اتفاق می افتد که پرس بدون وجود پولک انجام شود. این کار باعث می شود که قالب بالا و پایین با هم برخورد کنند و نقش خود را روی دیگری بیندازند. از این پس سکه های ضرب شده با این قالب نقش های اضافه ای به خود می بینند. در روی سکه نقشی از پشت سکه و در پشت سکه نقشی از روی سکه دیده می شود. به این نقش های اضافه انعکاس می گویند. در مواقعی نیز تنها در یک طرف سکه انعکاس دیده می شود. به تدریج با ضرب پیاپی، این نقوش کمرنگ تر می شوند تا جایی که برجستگی خود را از دست داده و به شبح تبدیل می شوند. شبح هم می تواند در هر دو روی و یا در یک روی سکه دیده شود.

انعکای روی سکه

دیدگاه ها

*****
سکه یک ریالی 1361 تاریخ باز و پشت بسته میباشد که ارور چرخش هم دارد و ارور انعکاس و شبح در روی سکه دارد ولی انعکاس به صورت قرینه از پشت نیست همان ارور انعکاس هم به قولی یکی از دوستان دارای چرخش میباشد.در ارزش ريالی این سکه عاجل موندم و چرایی این قبیل ارورهای در هم چیست.ممنون میشم اگر را از جواب خودتون چشم انتظار نگذارید.
با تشکر
یکی از طرفداران سایت خوب شما و جمع کننده آماتور سکه

پاسخ:
سکه یک ریال 1361 تنها یک مدل دارد و واریته تاریخ باز پشت بسته در این سکه اصلا وجود ندارد. شاید منظور شما ده ریال 1361 است.
ممکن است هر ارور که به آن اشاره کردید روی یک سکه به تنهایی و یا چند ارور همزمان بر روی یک سکه دیده شود. ملاک ارزش گذاری بر اساس توافق خریدار و فروشنده می باشد.

*****
با سلام
من یک سکه ی یادبود بازی های آسیایی دارم که بخشی از حلقه های روی سکه ، پشت سکه یعنی رو به روی صورت محمد رضا شاه به صورت فرو رفته وجود دارد
آیا این فرو رفتگی نیز میتواند انعکاس یا شبه باشد؟
در ضمن این فرو رفتگی با نقش اصلی که پشت آن است کاملا منطبق است.
لطفا مرا در رابطه با کیفیت و قیمت راهنمایی کنید

پاسخ:
با توجه به تصویر سکه یادشده دارای کیفیت بی نهایت عالی می باشد. و دارای انعکاس است که تفاوت قیمتی با نمونه معمولی آن ندارد.

ارسال جدید

روشی برای تشخیص کاربران انسانی از ماشین‌های خودکار.
اعداد در تصویر با صفحه کلید انگلیسی (EN) وارد شود

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید، نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مقاله یا مطلب بالا ارسال کنید.