لطفا منتظر بمانید...

تبلیغات

ضرب سکه های یادبود جام ملتهای اروپا 2016 در فرانسه

France 2016 UEFA CUP

سکه ها ؛ به مناسب مسابقات فوتبال جام ملتهای اروپا یوفا 2016 ، که فرانسه میزبانی آنرا عهده دار شده است، اعلام شده که بانک مرکزی این کشور اقدام به ضرب سکه های یادبود طلا و نقره برای این مسابقات، نموده است.

«این مسابقات از سال 1960 هر چهار سال یکبار در سالهای زوج بین مسابقات جام جهانی برگزار می شود. در ابتدا یوفا سازمان ملل جام اروپا بود، اما از سال 1968 به نام کنونی آن تغییر کرد. میزبانی آخرین مسابقات قهرمانی اروپا توسط لهستان و اوکراین، بصورت مشترک در سال 2012 برگزار گردید و در بازی نهایی که به میزبانی شهر کیف اوکراین انجام شد، اسپانیا با شکست ایتالیا برنده جام قهرمانی شد. امسال فرانسه میزبانی خود را با ده استادیوم از ده شهر این کشور برای این بازیها آماده کرده است.»

بانک مرکزی فرانسه (ضرابخانه Monnaie de Paris) با پیشنهاد و همکاری یوفا (UEFA) به رسم دوره های گذشته اقدام به طراحی و ضرب سکه های یادبود طلا و نقره جدید برای این رویداد بزرگ با هدف توزیع آنها میان مجموعه داران و علاقمندان پیش از شروع مسابقات نموده است.

سکه یادبود طلا جام ملتهای اروپا 2016

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، طراحی دو سکه (طلا و نقره) کاملا یکسان می باشد. روی سکه ها سمت راست آرم یا لوگوی این دوره بازیها دیده می شود. وسط سکه ها بازیکنی در حال شوت کردن توپ فوتبال روی چمن است و زمینه ای که تدایی گر انواع مختلفی از احساسات و شور و اشتیاق فوتبالی است. در پایین سکه ها تاریخ ضرب و علامت ضرابخانه قابل مشاهده می باشد.

سکه یادبود نقره جام ملتهای اروپا 2016

پشت سکه ها ارزش اسمی 10 و 100 یورو که با برگ بلوط و برگ درخت بو احاطه شده است دیده می شود. نام Euro و سه شش گوش در هم تنیده از دیگر ویژگی های قابل مشاهده این سکه ها می باشد.

تصویر پشت سکه های طلا و نقره

ارزش اسمی
جنس وزن قطر کیفیت تعداد ضرب
€10 نقره 333 17 گرم 31 میلیمتر بانکی 250,000 عدد
€100 طلا 999 1.8 گرم 16 میلیمتر بانکی 50,000 عدد

 

بازی افتتاحیه در تاریخ 10 ژوئن (21 خرداد 95) بین میزبان فرانسه و رومانی در «استادیوم د فرانسه سن دنیس» پاریس برگزار می گردد. مسابقه پایانی نیز در تاریخ 10 ژوئیه (20 تیر 95) در همین محل برگزار می شود. سکه های طلای جدید یوفا از 8 فوریه (21 بهمن 94) در دسترس خواهد بود که با ارزش اسمی در بانک ها و ادارات پست سراسر فرانسه به فروش می رسد. سکه های نقره نیز به صورت رول 25 قطعه ای در دسترس می باشد.

منبع: CoinUpdate

نویسنده
تاریخ ارسال
بازدید 1843
/25012016-ضرب-سکه-های-یادبود-جام-ملتهای-اروپا-2016-در-فرانسه.html
logo
سکه ها

ضرب سکه های یادبود جام ملتهای اروپا 2016 در فرانسه

ضرب سکه های یادبود جام ملتهای اروپا 2016 در فرانسه650288
سکه ها ؛ به مناسب مسابقات فوتبال جام ملتهای اروپا یوفا 2016 ، که فرانسه میزبانی آنرا عهده دار شده است،...

دیدگاه ها

*****
قیمت سکه ده يرو یادبود چند هست حدودا
*****
متاسفانه طمع باعث خیلی از مشکلات جامعه ماست. شما میگی سکه آمار و وحدت !!! صدالبته سکه رایج جدیدتر 500 تومنی امام رضا (ع) و هرنوع سکه و اسکناس جدید که یادبودی هم نیست بانک ها ارایه نمیدهند حتی شعب خزانه ولی بازار هرچقدر بخواهی هست فقط بخاطر حرص و طمع برای چند هزار تومن. و این فرهنگ کثیف روز به روز فراگیرتر شده و مسری هم هست.
*****
با سلام آیا قیمت آنها را مشخص کردند ؟

پاسخ:
در متن درج شده است. اما جهت اطلاع با ارزش اسمی روی آنها بفروش می رسد.
*****
در بانک و ادارات پست فرانسه به فروش میرسد. اینجا وقتی سکه یادبودی ضرب میشود به راحتی در دسترس نیست . از ان بدتر اینکه بانک ها بعضی سکه های رایج جدید الضرب را هم ندارد. مثل سکه آمار یا وحدت

ارسال جدید

روشی برای تشخیص کاربران انسانی از ماشین‌های خودکار.
اعداد در تصویر با صفحه کلید انگلیسی (EN) وارد شود

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید، نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مقاله یا مطلب بالا ارسال کنید.