لطفا منتظر بمانید...

توزیع اسکناس‌ جدید 2000 تومانی در روزهای آخر سال - سکه های بسته بندی عرضه نمی شود

سکه ها: رئیس سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی به خبرنگار فارس گفت: توزیع اسکناس جدید 2000 تومانی در روزهای آخر سال/ بازار کشش عرضه سکه بسته بندی را ندارد

رئیس سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی با بیان اینکه سکه های بسته بندی سال آینده عرضه خواهد شد، گفت: در فرایند طبیعی بخشی از سکه ها توسط فعالان بازار طلا برای استفاده از طلای آن ذوب می شوند و سکه های بسته بندی به مرور جایگزین خواهند شد.

مجید صنیعی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به توزیع اسکناس نو در ماه جاری و روزهای پایانی سال، اظهارداشت: اسکناسهای 2000 تومانی با تصویر بادگیرهای یزد برای تامین نیاز اسکناس مردم در روزهای پایانی سال، توزیع می شود.

 

توزیع اسکناس جدید 2000 تومانی در روزهای آخر سال
امضای اسکناس جدید 20000 ریالی توسط رئیس جمهور

 

عرضه سکه طلا در بسته بندی بانک مرکزی سال 94

وی در پاسخ به این سوال که چه زمانی سکه های بسته بندی به عرضه می شود، گفت: سال آینده سکه بسته بندی به نتیجه خواهد رسید، با توجه به میزان سکه های موجود در بازار که در سال های گذشته عرضه شده است، بازار دیگر کشش عرضه سکه جدید نداشت و به همین دلیل بانک مرکزی سکه عرضه نکرد.

رئیس سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی افزود: اگر بانک مرکزی در سال آینده سکه عرضه کند، قطعا این سکه ها بسته بندی خواهند داشت.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برنامه بانک مرکزی جایگزینی سکه های موجود در بازار با سکه های بسته بندی است، گفت: خیر، بانک مرکزی سکه های بسته بندی را با سکه های موجود تعویض نمی کند بلکه در فرایند طبیعی بخشی از سکه ها توسط فعالان بازار طلا برای استفاده از طلای آن در ساخت زیور آلات ذوب می شود.

صنیعی ادامه داد: بنابراین در فرایندی تدریجی، سکه های بسته بندی جای سکه های موجود در بازار را می گیرند. اگر دقت کنید، هم اکنون بیشتر سکه های موجود در بازار برای سال 1386 به بعد است؛ بنابراین بخش عمده سکه های ضرب شده تا قبل از این سال ذوب شده اند.

رئیس سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی، تصریح کرد: اگر سکه ها به صورت بسته بندی عرضه شوند، دیگر به سمت ذوب شدن نمی روند و دیگر انگیزه ای برای ذوب آن وجود نخواهد داشت.

به گفته صنیعی بسته بندی سکه های ضرب جدید و گرمی به صورت بلیستری با دو لایه فیلم پلیمری با طرح مختص بانک مرکزی و به ابعاد 74*44 میلی متر و در اندازه کارت های بانکی است.

 

منبع: خبرگزاری فارس

نویسنده
تاریخ ارسال
بازدید 2106
/23022015-توزیع-اسکناس-جدید-2000-تومانی-در-روزهای-آخر-سال.html
logo
سکه ها

توزیع اسکناس‌ جدید 2000 تومانی در روزهای آخر سال - سکه های بسته بندی عرضه نمی

توزیع اسکناس‌ جدید 2000 تومانی در روزهای آخر سال - سکه های بسته بندی عرضه نمی شود
سکه ها: رئیس سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی به خبرنگار فارس گفت: توزیع اسکناس جدید 2000 تومانی در روزهای...

دیدگاه ها

*****
1386به بعد سکه طلای تصویر امام ضرب شده؟

پاسخ:
سکه طلای تصویر امام هر ساله ضرب می شود. از سال 1386 به بعد، بانک مرکزی تمامی سکه های ربع ، نیم و یک بهار آزادی را با تاریخ 1386 ضرب کرده است.

ارسال جدید

روشی برای تشخیص کاربران انسانی از ماشین‌های خودکار.
اعداد در تصویر با صفحه کلید انگلیسی (EN) وارد شود

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید، نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مقاله یا مطلب بالا ارسال کنید.