لطفا منتظر بمانید...

تبلیغات

پیامک های فریب دهنده زیرخاکی

پیامک های فریب دهنده زیرخاکی

کلاهبرداران با پیامک هایی که از طریق تلفن همراه یا در شبکه های اجتماعی ارسال می کنند و از فروش اشیای تاریخی خبر می دهند به شکار طعمه هایشان می پردازند.

سرهنگ محمدرضا بیداد فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان کرمانشاه گفت: اخیراً افرادی با مشخصات جعلی با حضور در شبکه های اجتماعی و مجازی یا ارسال پیامک خطاب به برخی از شهروندان پیام هایی ارسال داشته و عنوان می کنند که به صورت اتفاقی تعداد زیادی سکه یا اشیای تاریخی را کشف کرده و به دلیل بی سوادی یا بی تجربگی در این امر، توان به فروش رساندن آن را ندارند.

وی افزود: این افراد سودجو با این ترفند که حاضرند در ازای کمک در به فروش رساندن اجناس، با مخاطب شریک شوند و اشیای عتیقه خود را در اختیارشان قرار دهند، افراد بی اطلاع از نقشه شیطانی خود را به مکان های از قبل پیش بینی شده کشانده و با گرفتن مقادیر زیادی پول برای ضمانت از آنها، اشیای تقلبی را به آنان تحویل می دهند یا در برخی از موارد اقدام به زورگیری می کنند.

بیداد تصریح کرد: غالباً افراد مالباخته به دلیل ماهیت خلافکارانه عملشان قادر به شکایت قانونی و پیگیری موضوع نمی شوند، پس با توجه به عمل مجرمانه اینگونه باندها از شهروندان درخواست می شود به پیام هایی بدین مضمون توجهی نکرده و از اعتماد به این افراد خودداری کنند.

 

منبع: روزنامه ایران

نویسنده
تاریخ ارسال
بازدید 1787
/17012016-پیامک-های-فریب-دهنده-زیرخاکی.html
logo
سکه ها

پیامک های فریب دهنده زیرخاکی

پیامک های فریب دهنده زیرخاکی600367
کلاهبرداران با پیامک هایی که از طریق تلفن همراه یا در شبکه های اجتماعی ارسال می کنند و از فروش اشیای تاریخی...

دیدگاه ها

نقد یا نظری ثبت نشده است، شما اولین باشید

ارسال جدید

روشی برای تشخیص کاربران انسانی از ماشین‌های خودکار.
اعداد در تصویر با صفحه کلید انگلیسی (EN) وارد شود

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید، نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مقاله یا مطلب بالا ارسال کنید.