لطفا منتظر بمانید...

تبلیغات

دستگیری عتیقه فروش های خطرناک افغانی در معامله صوری پلیس

هفت تبهکار حرفه ای افغانی که معامله های صوری عتیقه را بهانه ای برای سرقت های مرگبار خود قرار داده بودند، در یک قرار با پلیس پایتخت به دام افتادند.

این تبهکاران 2 خریدار سکه های عتیقه را به ساختمان های نیمه کاره کشاندند و با کشتن آنها، پول های نقدشان را سرقت کردند. این درحالی است که یکی از این جنایتکاران در ماموریت ویژه پلیس با شلیک گلوله جان خود را از دست داد.  این پرونده ساعت 18:30 روز 27 آبان ماه، با مرگ مشکوک یک مرد میانسال در بلوار صبا، خیابان شریعتی، پیش روی ماموران پلیس پایتخت و بازپرس جنایی قرار گرفت. کارآگاهان جنایی کلانتری 101 بلافاصله پس از اعلام این مرگ مشکوک برای بررسی موضوع راهی بیمارستان شهدای تجریش شدند. با حضور ماموران کلانتری در محل و انجام تحقیقات نخست از همراهان مرد قربانی  به نام سعید 45 ساله که بر اثر شدت جراحات ناشی از اصابت جسم تیز فوت کرده بود، مشخص شد که مقتول به همراه 2 نفر از دوستانش قصد خرید ده ها عدد سکه طلای عتیقه را داشته است اما فروشندگان سکه های عتیقه در یک درگیری دست به جنایت زدند و با سرقت 15 میلیون تومان پول از محل متواری شدند.
با مشخص شدن این مسأله، پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمد» تشکیل شد و به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه 27 تهران، برای رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.


اظهارات دوست مقتول
با آغاز تجسس ها از سوی ماموران پلیس یکی از دوستان مقتول به نام ناصر ٢٨ساله که در زمان ارتکاب جنایت، بیرون از ساختمان حضور داشت در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «سعید به همراه صادق ٣۴ساله وارد ساختمان شد و من بیرون از ساختمان مراقب اوضاع بودم. پس از مدتی، با شنیدن صدای درگیری داخل ساختمان رفتم که با پیکر خونین سعید و صادق روبه رو شدم. بلافاصله با اورژانس تماس گرفتم و سعید و صادق را به بیمارستان منتقل کردیم اما سعید جان خود را از دست داد و صادق نیز درحال حاضر در بیمارستان بستری است.»


نخستین سرنخ
با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان در نخستین گام از تجسس های خود، اطلاع پیدا کردند که مقتول به واسطه کارگر سابق خود به نام «اکبر» با فروشندگان سکه های عتیقه آشنا شده و برای خرید به تهران آمده است. حتی مشخص شد که روز جنایت، اکبر نیز همراه فروشندگان سکه های عتیقه بوده و همزمان با وقوع جنایت به همراه آنها متواری شده است. با توجه به وقوع جنایت در یک ساختمان درحال بازسازی، تحقیقات از مالک ساختمان نیز انجام و مشخص شد که سرایدار ساختمان نیز همزمان با وقوع جنایت فرار کرده است.


دومین جنایت
در حالی که تجسس ها در این باره ادامه داشت، دومین جنایت نیز به اطلاع ماموران رسید. درست روز سی ام دی ماه بود که یک قتل عمـد دیگر در خیابان پاسداران به کلانتری ١٠٢ اعلام شد. این بار هم محل وقوع جنایت طبقه سوم یک ساختمان درحال ساخت بود. در ادامه مشخص شد در این جنایت نیز مردی ۴٢ساله به نام داوود به همراه یکی از بستگان خود به نام محسن ۴٠ساله قصد خرید سکه های طلای قدیمی را داشته است که در درگیری با فروشندگان سکه های طلا، هر دو نفر آنها مجروح شدند و داوود به علت شدت ضربات جان خود را از دست داده است. فروشندگان سکه های طلا نیز با سرقت ١٢٠ میلیون تومان پول از محل متواری شدند.


جنایت با انگیزه سرقت
پس از مشخص شدن شباهت های این دو پرونده، تیم ویژه ای از کارآگاهان در اداره دهم پلیس آگاهی تحقیقات پلیسی گسترده ای را برای شناسایی متهمان آغاز کردند. تحقیقات پلیسی حکایت از آن داشت که عاملان جنایت، طعمه های خود را با جلب اعتماد برای خرید سکه های قدیمی طلا درست در روزهای چهارشنبه به ساختمان های نیمه کاره می کشاندند و در یک نقشه از قبل طراحی شده، با ضربات سلاح سرد آنها را به قتل می رساندند و پس از سرقت پول نقد این افراد از محل متواری می شدند.


ماموریت ویژه برای دستگیری متهمان
بنابراین، تحقیقات در رابطه با شناسایی و دستگیری قاتلان سریالی ادامه یافت تا این که درنهایت با انجام اقدامات گسترده پلیسی، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی اطلاع پیدا کردند که متهمان قصد دارند به شیوه ای مشابه، روز نهم اسفند در قالب فروش سکه های طلای قدیمی دست به جنایت بزنند و سرقت کنند. به همین دلیل بلافاصله محل حضور متهمان در پارک گل نبی در خیابان شریعتی شناسایی شد و کارآگاهان این محل را در قالب چند اکیپ تحت مراقبت های پلیسی قرار دادند. با شناسایی دقیق متهمان در پارک گل نبی و درحالی که تعدادی از آنها سوار بر موتورسیکلت در محل حضور داشتند تا بلافاصله پس از ارتکاب جنایت و سرقت توسط همدستان خود از محل متواری شوند، عملیات دستگیری همزمان متهمان آغاز شد. در این قرار، متهمان پس از اطلاع از حضور کارآگاهان، قصد متواری شدن از محل را داشتند که ماموران با رعایت قانون بکارگیری سلاح و دادن دستور ایست اقدام به شلیک چندین تیر هوایی کردند. در ادامه تعدادی از متهمان در همان مرحله اولیه عملیات دستگیر شدند. یکی از متهمان که مسلح به سلاح سرد بود، فرار کرد. کارآگاهان در مرحله اول چندین تیر هوایی شلیک کردند اما وی همچنان اصرار بر فرار داشت که مورد اصابت گلوله کارآگاهان قرار گرفت و پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد.


در عملیات دستگیری این گروه از متهمان، سرکرده گروه به نام عبدالله ۶٢ساله به همراه ۵ متهم دیگر پرونده به نام های منیر ٢٧ساله، سخی ٢۵ساله، غلام ۴٠ساله، شکرالله ٣٨ساله دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنها اموال سرقتی کشف شده است.
۴ متهم از اعضای این باند صبح دیروز به شعبه هفتم دادسرای جنایی تهران منتقل شدند و در مقابل بازپرس احمدبیگی جرم خود را انکار کردند. عبدالله که گفته می شود سرکرده این باند خشن است با انکار جرم خود گفت: «من هیچ نقشی در سرقت ها و قتل ها ندارم و نمی دانم چرا دستگیر شده ام.»


متهمان دیگر نیز همگی جرم خود را انکار کردند و هیچ کدام به جنایت ها و سرقت ها اعتراف نکردند. این درحالی است که تحقیقات پلیسی نشان می دهد، عبدالله مرتب اعضای باند خود را تغییر می داده و ممکن است که این باند اعضای دیگری نیز داشته باشد.  سرهنگ آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران، درباره کشف بیش از ۴۵٠ عدد سکه طلای تقلبی از متهمان نیز گفت: «در عملیات دستگیری متهمان، کیسه حاوی بیش از ۴۵٠ عدد سکه زردرنگ طرح عتیقه کشف شد که در همان مراحل نخست مشخص شد همه سکه های کشف شده تقلبی و فاقد هرگونه ارزش مالی است. همچنین براساس دستور بازپرس پرونده، همه متهمان با قرار قانونی مناسب و برای انجام تحقیقات در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران قرار گرفتند.»

منبع: روزنامه همشهری

نویسنده
تاریخ ارسال
بازدید 2029
/01032016-دستگیری-عتیقه-فروش-های-خطرناک-افغانی.html
logo
سکه ها

دستگیری عتیقه فروش های خطرناک افغانی در معامله صوری پلیس

دستگیری عتیقه فروش های خطرناک افغانی در معامله صوری پلیس600400
هفت تبهکار حرفه ای افغانی که معامله های صوری عتیقه را بهانه ای برای سرقت های مرگبار خود قرار داده بودند، در یک...

دیدگاه ها

*****
این که افغانستانی را عمدا افغانی خطاب می کنی و میگی مشکل خودشان است و باید حل کنند نشان از ادب و شخصیت خودتان است!
*****
عادل عزیز با عرض سلام خدمت جنابعالی.
طبق فرمایش شما پس باید گفته شود افغانستانی.
چون نام این کشور افغانستان است.
عرض من در تصدیق و تکمیل فرمایش شماست.
در کل هم موضوع اهمیت داری نیست. مهم دستگیری متهمان بوده که انجام شده. سپاس
*****
دوست عزیز جناب امیر بله شما درست میفرمایید ولی توجه کنید در زبان پارسی رایج در کشور ایران حرف - ی - برای توصیف افرادی که اهل کشوری هستند به انتهای نام کشورشان اضافه میشود و استثنا هم وجود ندارد این مشکل را باید خود افغانیها حل کنند که واحد پولشان افغانی است .
پیروز باشید
*****
افغان درسته .افغانی واحد پول افغانستانه

ارسال جدید

روشی برای تشخیص کاربران انسانی از ماشین‌های خودکار.
اعداد در تصویر با صفحه کلید انگلیسی (EN) وارد شود

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید، نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مقاله یا مطلب بالا ارسال کنید.